LIGHTING / Wall lamps / Wall sconces 15966054
*
nr 1596 6054
WALL SCONCES
one pair. Qvarfordts Intarsia, Mjölby. Mid 20th century. Intarsia och mässing. Figur. En lampett etikettmärkt Höjd: 31 cm, wear, märken, en ljushållare lös/skadad.
ett par. Qvarfordts Intarsia, Mjölby. 1900-talets mitt. Intarsia och mässing. Figur. En lampett etikettmärkt Höjd: 31 cm
Condition: slitage, märken, en ljushållare lös/skadad
Estimate:
500
Sold:
SEK 350
Auction date:
Monday February 5 2024
at 19:37:28
- Bid history
Time
Bidder
Bid
4/2 18:34:25
1
Vinnande bud
5/2 18:53:31
2
250 kr
5/2 18:53:31
1
300 kr (Robot)
5/2 18:54:35
2
350 kr
5/2 18:54:35
1
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: applick applicker applique appliquer figur intarsia och mässing lampetter lamphållare ljushållare mjölby qvarfordts intarsia väggbelysning väggljusstakar väggljusstake
-
7094 WALL BRACKET M..
one pair, brass. Height: 29 cm,
Auction ends
today
13 maj at 19:10
-
7095 WALL BRACKET M..
one pair, wood. Height: 31 cm,
Present: SEK 150
Auction ends
today
13 maj at 19:28
-
7342 WALL LAMP
Luxus Vittsjö. Length: 70 cm,
Present: SEK 500
Auction ends
today
13 maj at 19:46
-
7341 WALL LAMPS
one pair, Hemi, Klot-3, height. 24 cm. Length: 20 ..//
Present: SEK 100
Auction ends
today
13 maj at 19:38
-
7100 CARRIAGE LANTERN
height: 38 cm,
Present: SEK 100
Auction ends
today
13 maj at 19:04
*
WALL SCONCES
Condition: slitage, märken, en ljushållare lös/skadad
Läs om budbetjänten
nr 1596 6054
WALL SCONCES
one pair. Qvarfordts Intarsia, Mjölby. Mid 20th century. Intarsia och mässing. Figur. En lampett etikettmärkt Höjd: 31 cm, wear, märken, en ljushållare lös/skadad.
ett par. Qvarfordts Intarsia, Mjölby. 1900-talets mitt. Intarsia och mässing. Figur. En lampett etikettmärkt Höjd: 31 cm
Condition: slitage, märken, en ljushållare lös/skadad
Estimate: | 500 |
---|---|
Sold: | SEK 350 |
Auction date: |
Monday February 5 2024 |
- Bid history
Time | Bidder | Bid |
---|---|---|
4/2 18:34:25 | 1 | Vinnande bud |
5/2 18:53:31 | 2 | 250 kr |
5/2 18:53:31 | 1 | 300 kr (Robot) |
5/2 18:54:35 | 2 | 350 kr |
5/2 18:54:35 | 1 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: applick applicker applique appliquer figur intarsia och mässing lampetter lamphållare ljushållare mjölby qvarfordts intarsia väggbelysning väggljusstakar väggljusstake
-
7094 WALL BRACKET M..
one pair, brass. Height: 29 cm,
Auction ends
today
13 maj at 19:10 -
7095 WALL BRACKET M..
one pair, wood. Height: 31 cm,
Present: SEK 150
Auction ends
today
13 maj at 19:28 -
7342 WALL LAMP
Luxus Vittsjö. Length: 70 cm,
Present: SEK 500
Auction ends
today
13 maj at 19:46
-
7341 WALL LAMPS
one pair, Hemi, Klot-3, height. 24 cm. Length: 20 ..//
Present: SEK 100
Auction ends
today
13 maj at 19:38 -
7100 CARRIAGE LANTERN
height: 38 cm,
Present: SEK 100
Auction ends
today
13 maj at 19:04